Seçenekler
 • Seçenek 01

  Türkçe Dublaj

  1080p

  Şimdi İzle
 • Seçenek 02

  Türkçe Altyazılı

  1080p

  Şimdi İzle
Arkaplan

Cesur Yürek izle

Braveheart

img0
1995 1080p 2h 58m 0

13.yüzyılda İngiltere devleti İskoçlara karşı büyük bir sömürge uygulamaktadır. O zamanın İngiliz kralı olan Edward, İskoç liderlerini bir gün kendi topraklarına dahil etmek adına görüşme yapmak için çağıracaktır.

Giden adamların arasında William Wallace’ın babası da bulunmaktadır. Kral, İskoç liderlerini haince öldürerek hepsini asacaktır. Küçük yaşta babasız kalan William, amcasıyla birlikte yaşamaya başlar. Büyük bir hüzün içerisinde ülkesinden ayrılmak zorunda olan genç adam, çok sevdiği Murron ve arkadaşı Hamish'e veda edecektir.

Yıllar sonra amcasının onu büyük bir savaşçı ve aynı zamanda eğitim vererek zeki bir adam yapmasının ardından ülkesine güçlü bir adam olarak geri döner. William, geçen zaman sonrasında artık büyük bir olmuştur. Beraberinde sevdiği kız ile evlenmek isterken önünde büyük bir engel vardır. Hala İngiltere sömürgesi gerçekleşmekte ve yeni evlenen çiftlerin karıları ilk gerdek gecesini İngiliz çar ile yapmak zorundadır.

Bu yüzden gizlice evlenen William ve Murron çiftinin evlilik sonrası mutlu olacakları hayali, bir anda tersine dönecektir. Bir taraftan İngiliz askerleri Murron'a saldırmak için zorlanacak, diğer yandan ise sevdiği kadının ölmesine mani olamayacaktır. Bunca yaşanan olayların ardından İskoçyanın özgürlüğünü kazanması gerektiğini savunan kahramanımız, kazanması gereken bir özgürlük için kıyasıya bir savaş içine girecektir.

Yönetmen: Charlotte Somers, David Carrigan, David Tomblin, Kate Hazell, Kieron Phipps, Matt Earl Beesley, Mel Gibson, Patrick Kinney, Paul Barnes, Paul Gray, Peter Agnew, Sally Jones, Trevor Puckle

Tür: Aksiyon, Dram, Savaş, Tarih

TMDB Derecesi: 7.9 / 10

Oyuncular: Alan Tall, Alex Norton, Alun Armstrong, Andrew Weir, Angus Macfadyen, Barry McGovern, Bernard Horsfall, Bill Murdoch, Brendan Gleeson, Brian Cox, Catherine McCormack, Daniel Coll

Fragmanı izle
Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Buna benzer başlıklar